Google Featured Snippets Özelliğini Yeniledi

Google Featured Snippets Özelliğini Yeniledi

Google, yeni özellikli kutucukları tanıttı. “Featured Snippets”, yani sonuç sayfalarında değerli ve pratik bilgiler içeren bu bilgi kutucukları artık daha geniş olacak. Bu da demektir ki, daha uzun olacaklar ve daha çok bilgi içerecekler. Bu noktada, seçim kullanıcıya ait; çünkü genişletilebilme özelliğine sahip olacaklar. Böylece, internet kullanıcıları özellikli kutucukları kullanarak arama deneyimlerini genişletebilecekler. 
Bilgi kutucukları, Google’da bir arama yaptığınızda, size aramanızla ilgili başlıklar sunar ve aramanızla ilgili fikirler önerir.

Yeni Featured Snippets’da Neler Göreceğiz?  

Yeni “Featured Snippets” tasarımında, bir arama yaptığınızda karşınıza genişletilebilir bir bilgi kutucuğu çıkacak. Ayrıca, genel olarak bu alanda daha fazla bilgi olacak. 
Örneğin; “arabalar” gibi bir arama yaptığınızda, karşınızda, resimli ana kutucuğu göreceksiniz. Bu yeni tasarımda, ana kutuya ek olarak 4 farklı bilgi kutusu daha olacak. Bu ek alanlarda, fiyat bilgisi, fikir paylaşımı gibi içerikler yer alacak. 

Google’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“Yeni paneller, web dünyasındaki içeriklerden yaptığımız otomatik çıkarımları içeriyor. Umarız, yeni tasarımı daha kullanışlı bulursunuz. Birkaç gün içerisinde tüm çalışmaları tamamlayacağız. Bu yenilik, yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz bir seri güncellemenin sonuncusu. Amacımız, aramalarda, istediğiniz sonuçlara daha hızlı bir şekilde ulaşmanız. Her zaman olduğu gibi, eğer herhangi bir görüş, geri besleme iletmek isterseniz, arama sonuç sayfasının en altında bulunan ilgili linkten bizlere ulaşabilirsiniz.”
Kullanıcı deneyimi açısından, artık Google’da bir arama yaptığınızda, Google size aradığınız cevapları daha ayrıntılı bir şekilde seçerek verecek! Spesifik başlıklar seçilecek ve karşınıza daha ayrıntılı seçilmiş (daraltılmış) sonuçlar gelecek.Yorum Yazın

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim