Organik Aramada Gelen Ziyaretçiyi Kaçırmayın

Organik Aramada Gelen Ziyaretçiyi Kaçırmayın

Sayısız defa, bir işletmenin SEO hakkında enine boyuna düşünmesine ve sadece izledikleri anahtar kelimelerin direk olarak dönüşüm sağlamasını, keşfetmesinde yardımcı oldum.

Anahtar kelime hedeflerinizde kurallara ihtiyacınız yoktur. Size olan getirinizi hesaplamanız yıllar sürebilir, çünkü kazanmaya ve yüksek sıralamada kalmaya devam ediyorsanız organik arama size yıllar boyunca ziyaretçi göndermeye devam edecektir. Ayrıca bunun anlamı anahtar kelimelerinizin ve içerik çiftlerinizin de dönüşüm üretmesi için limitli olmasının gerekmediğidir. Birkaç yıl önce, ortalama bir insanın siteye kayıt olmadan önce 7 kez ziyaret ettiğini keşfettik. YEDİ ! Dahası bu ziyaretleri iyi bir alıcıya dönüşmeden önce daha çok yapmalarıydı daha fazla özellik kullanıyorlardı ve siteye katılmayı daha çok istiyorlardı. İçeriklerin hedefi basitçe insanların bunlardan hoşlanmaları ve bunlar ile etkileşime girmeleriydi, bu ziyaretçilerin hızlı ve etkili bir şekilde müşteri olmaları gerekliydi.

Müşterilerinizin yolculuğunun nerde başladığı hakkında ve sizin ürününüzü almadan önce ne için araştırma yaptıklarını düşünün.

İstanbul’da yerel bir çatı ustası ve onların SEO’sunu yaptığınızı hayal edin. Mevcut anahtar kelime seçenekleri muhtemelen çok limitlidir ve aşırı düzeyde zorludur. (örn. “İstanbul çatı”, “çatı akması İstanbul”, “çatı tamiri İstanbul” vb.) Ancak, sıralamarda yukarı çıkarsanız, aniden bütün çalışma kendisini diğer alt kelimelerde de gösterir. (“çatı üretimi”, İstanbullular için çatı karşılaştırma”, “İstanbul’un hava şartlarına dayanıklı çatı” vb.). Küçük işletmelerin bütün geridönüşümlerinin asıl nedeninin web sitelerine bilgi verici içerikler göndermek yada videolarını YouTube’a eklemek olduğunu biliyorum. Döngüsel olarak geleneksel dönüşüm-odaklı anahtar kelimeleri ile sadık kitle kazanarak işlerini kulaktan kulağa yaymak isterler, hiçbir zaman direk alıcıya sahip olmazlar!

Ayrıca, ödemeli arama şemsiyesinin altında teknik düşüşler olmasına rağmen, RLSA (Arama Reklamları İçin Yeniden Pazarlama Listeleri) anlamı, eğer biri sizin sitenizi zaten bir defa ziyaret ettiyse ve siz bunu bilip ona tekrar ulaşmak istiyorsanız onlar daha alt anahtar kelime ile arama yapmasına rağmen Google Adwords’te onlar için daha yüksek ve daha etkili bir teklif verebilmenizdir.Yorum Yazın

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim