Site Haritaları Ne işe Yarar ve Neden Oluşturulur

Site Haritaları Ne işe Yarar ve Neden Oluşturulur

Site haritalarının oluşturulma sebebi aslında büyük bir binanın yön gösterici tabelalarını oluşturmak ile aynı durumdur. Büyük resmi dairelerde gelen ziyaretçilerin aradıkları yerleri kısa sürede bulmasını sağlar. Sitelerinizde ise site haritaları Google botlarının sitenizin içeriklerini daha rahat bularak taramasına imkân sağlamaktadır.

SİTELERİNİZ DAHA HIZLI İNDEXLENSİN

Bir içerik oluşturdunuz ve yazılarınızın kopyalanacağını düşünüyorsunuz bu alanda site haritaları sayesinde içeriğinizden ilk olarak Google botlarının haberdar olması o içeriğin özgün halinin size ait olduğunu fark etmesini sağlar. Ardından içeriğinizi kopyalayan herkes Google gözünde kopya içerik kullanmış olacaktır.

DİĞER SAYFALARINIZIN İNDEXLENMESİNİ SAĞLAYIN

Büyük bir siteye sahipseniz ve sayfalarınız yüzbinleri, milyonları buluyorsa her bir sayfanızın indexlenmesi mümkün olmayacaktır. Bunun için site haritaları milyon tane sayfanızın hepsini de fark edilebilmesine yardımcı olmaktadır. Harita ayarlarınızdan hangi alanlara ve içeriklere öncelik verebileceğinizi bile belirtebilirsiniz.Yorum Yazın

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim