2018 İçin Kanıtlanmış 10 SEO Tekniği

2018 İçin Kanıtlanmış 10 SEO Tekniği

Arama motorları algoritmalarının, sürekli bir şekilde ve sıklıkla güncellendiği gerçeğini kabul edersek, hangi tekniklerin gerçek anlamda başarı sağladığını, yine düzenli olarak takip etmek gerçekten de zor. 2017 SEO teknikleri arasında yer alan kimi uygulamalar, bugün için geçerliliğini kaybetmiş olabilir. O yüzden, etkisi ve başarısı kesin olan 2018 SEO tekniklerine göz atmakta fayda var. 

Önümüzdeki günlerde, yani bu yeni yılda, sizlerle 2018 SEO trendlerini çok daha ayrıntılı bir şekilde paylaşmaya devam edeceğiz. Bu yazımızı, şimdilik yol gösterici bir özet olarak düşünebilirsiniz. Sözü uzatmadan, başarı garantili bu 10 tekniği hemen paylaşalım! 

1. Etkileşim / Engagement Çalışmaları Yapın

Eğer Google, web siteniz üzerinde bir etkileşim fark ederse, sizi daha yüksek sıralama skorlarıyla ödüllendirecektir. Çünkü Google, kullanıcılar web siteniz üzerinde uzun vakitler geçirdiğinde, bunu onların memnuniyeti olarak algılıyor ve olumlu değerlendiriyor.

2. In-Depth İçerikler Üretin

Terim sizi korkutmasın, “in-depth” içerik, var olan içeriğinizin geliştirilmesidir. Web sitenizde, bazı sayfalar, bulundurdukları içerik nedeniyle sıralamalarda diğerlerine göre çok daha iyi performans gösterir. İşte bu içeriklere yoğunlaşmalı ve onları genişletmelisiniz. İçeriklerde verdiğiniz bilgileri güncelleyebilir veya daha etkili bir performans için yeni terimler ekleyebilirsiniz. 

3. Optimize Edilmiş YouTube Videoları Oluşturun

Doğru optimize edilmiş YouTube videoları kullandığınızda, sadece YouTube’da değil, Google’da da daha yüksek trafik elde edersiniz. Aramalarda daha iyi bir performans için video başlıklarını ve description’ları optimize edin. Detaylı teknikler için Yotube SEO tekniklerimizi inceleyin.

4. Hızlı Yüklenen Sayfalar

Site hızının sürekli olarak vurgulanmasının nedeni, bir SEO tekniği olarak öneminin eskiye kıyasla daha da artmış olmasıdır! İnternet kullanıcıları üzerine yapılan bir araştırma, gerçeği su yüzüne çıkarıyor. Kullanıcılar, bir site 3 saniye içerisinde açılmadığında, o siteyi terk etme eğilimindeler! Site hızınızı artırabileceğiniz birçok yardımcı araç var. Geçmiş yazılarımızı inceleyerek, pratik ve hızlı tekniklerle site hızınızı kolaylıkla iyileştirebilirsiniz. 

5. Başlıklar Anahtar Kelimelerden Daha Önemli!

Bu yeni haberi, 2018 SEO teknikleri içerisinde daha sık duyacağınızdan emin olun. İçerik üretimi yaparken, etkileşim odaklı olmalısınız. Anahtar kelimelerin yanında, başlığa da önem verin. İlk adım, içeriğin hitap ettiği hedef kitleyi belirlemek. Hedef kitleniz de, mutlaka, kendi içerisinde farklı gruplara (segmentlere) ayrılıyordur. Her bir grup için, onlara hitap eden farklı temalar belirleyin. 

6. Kaliteli Backlinkler

Backlinkler, her web sitesi için kritik önem taşıyor. Sıralamalarda iyi bir yer kazanmak istiyorsanız, backlink geliştirmeniz şart. 2018’de, blog yorumlarından gelen veya satın alma yaptığınız backlinkler pek de işe yaramayacak. Her zaman dile getirdiğimiz gibi; kalite, kalite, kalite. 

7. Raporlama ve Analytics

SEO stratejilerinizin başarısını ölçebilmeniz için, raporlama ve ölçümlemeye zaman ayırmanız şart. Müşterilerinizi daha iyi anlamak için Analytics platformlarında zaman geçirmelisiniz. Hangi sayfalarınız daha başarılı? Hangileri daha düşük performans gösteriyor? Bunları bilmeli ve ona göre aksiyon almalısınız. 

8. Teknik SEO’yu İhmal Etmeyin

Semantik markup, 404 hataları ve HTTPS geçişi gibi SEO’nun teknik yanlarını da ihmal etmemelisiniz. Bu teknikler, özellikle de site hazırlığının başında, içerikler henüz üretilmeden ve yayınlanmadan önce mutlaka uygulanmalı. 

9. Yerel SEO / Local SEO Hala Etkili!

Eğer markanız veya şirketiniz fiziksel bir alana sahipse, işletmenizin yerel anlamda listelenmiş olduğundan emin olun. Aramalarda, coğrafi konum artık eskisinden çok daha belirleyici. Hem optimizasyon hem de kullanıcıların yaptıkları aramalar açısından durum böyle. Listelerdeki yerinizi alın, eksik bilgileriniz varsa tamamlayın, hatta müşterilerinizden öneriler almanızda fayda var. Yerel SEO teknikleri üzerine sizlerle birçok makale paylaşmıştık. Bir göz atmanızda fayda var. 

10. Misafir Yazarlar / BLOG

Misafir bloggerlar etkili olmaya devam ediyor. Yeter ki, içeriklerin kalitesi iyi olsun. Birbirini tekrarlayan içeriklerden kaçınmalısınız, orijinalliğinizi muhafaza etmelisiniz. Sektörde öne çıkan isimlerden blog sayfanız için bir yazı isteyebilirsiniz. Bunun yanında, önemli gördüğünüz blog sayfaları için siz de yazın! İnanın bu yöntem, linkler için para ödemekten çok daha etkili. Ayrıca, spam olarak algılanmak gibi bir tehlikesi de yok! Yorum Yazın

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim