Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetimi

Marka Oluşum Süreci ve Marka Gelişimi

Bu alan tamamen satışlarınızı ve firmanızı tehlikeye sokacak bir potansiyele sahiptir. Sebebi ise hakkınızda çıkan yalan yanlış, karalayıcı materyaller ile sıralamalara sokarak ziyaretçilerin akıllarını çelmektedir.

Genellikle bu alanda kullanılan şikayet sitelerinin yanı sıra sizin marka itibarınızı zedelemek için açılan bloglar v.b sosyal medya içerikleri de bulunabilmektedir.

Online itibar yönetimi hizmet dahilinde bu şekilde internet mecralarında bulunan materyallerin kaldırılması, kaldırılmaması konusunda başlatılan hukuki sürecin takibi yapılmaktadır. Bu alanda siteniz hakkında bulunan zararlı içeriklerin tespitinden kaldırılmasına kadar geçen süreç itibar yöneticileri tarafından rapor olarak sunulmaktadır.

Online İtibarınızı Korumak ve Yönetmek

Online itibar yönetiminin seo açısından etkisi ise tamamen ziyaretçi odaklıdır. Örneğin marka ismimiz TOOTLE olsun ve bize zarar vermek isteyen kişi veya kurumlar bir haber yaparak sizin markanız ile başka sitelere seo uygulaması yapmaktadır. 1. Sırada Tootle kelimesi ile sizin siteniz çıkarken ikinci sırada yer alan asılsız haberin bulunduğu sitenin başlığı ise Tootle Şikayet v.b şekilde kullanıcının sizinle iş/alışveriş yapmasını engelleyecek içerikler sunabiliyorlar.Yorum Yazın

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim