Otelcilik Ve Eğlence Sektörü İçin SEO İpuçları

Otelcilik Ve Eğlence Sektörü İçin SEO İpuçları

Eğer otelcilik, kafe ve bar gibi bir sektörde hizmet veriyorsanız, kullanıcılardan gelen yorumlar, SEO çalışmalarınız dahilinde önemli bir yere sahiptir. Daha fazla sayıda olumlu yorum alabileceğiniz teknikler var. Böylece, internet dünyasında görünürlüğünüz artacaktır. 

Misafirleriniz Önce Sizi Araştırıyor

SEO, her sektör için önemli. Ancak, otelcilik, konaklama, restoran gibi müşteri memnuniyetinin maksimum derecede önemli olduğu sektörlerde SEO çalışmaları çok daha özel teknikler gerektirebiliyor. Birçok kullanıcı, bir otel veya restoran tercih etmeden önce Google Haritalar, Google Değerlendirmeler veya TripAdvisor üzerinden bir ön araştırma yapmayı tercih ediyor. 

Bu sektörlerden birindeyseniz, kullanıcılardan gelen yorumlara ve değerlendirmelere dikkat etmeniz gerekiyor! Bu taktikler; kafeler, barlar için de geçerli. 

Peki, Yorumlar Ve Değerlendirmelerle İlgili, Rakiplerinize Karşı Nasıl Hamleler Yapabilirsiniz?

1. “Arkadaşlarına Öner” gibi aksiyonlar, bu süreçte çok başarılı sonuçlar getiriyor. Yapılan araştırmalar bunu ispat etmiş durumda. 

2. İşletmeniz, ne kadar çok sayıda önerilmişse, özellikle yerel SEO açısından bunun size büyük bir getirisi olacaktır. 

3. Konuyla bir ilgisi yokmuş gibi görünse de; online itibar yönetimi, yerel link geliştirme optimizasyonları, halkla ilişkiler ve site içi optimizasyon, yine bu süreçte size önemli katkılar sağlayacak. 

4. Nicelik mi, nitelik mi sorusu burada da karşımıza çıkıyor ve cevap, her zaman olduğu gibi nitelik! Yani, kalite! Müşterilerden gelen yorumların ve verdiğiniz cevapların, kalite kaygısıyla oluşturulması önemli. Müşterilerinizi ne kadar çok bilgilendirirseniz, o kadar iyi! 

5. İsim, adres, telefon numarası ve web sitenizin tutarlı bir şekilde her kanalda aynı isimde olması önemlidir! 

6. Öneri ve yorumlarda, değerlendirme alanlarında, işletmenizle ilgili yanlış bilgiler yer almamalı. Yoksa, SEO bakımından negatif sonuçlarla karşılaşırsınız. 

7. Yerel SEO açısından, güncellik, yani şirket bilgilerinizin güncelliği çok önemlidir. Eski bir siteniz varsa ve Google aramalarında markanız eski bilgilerle yer alıyorsa, bu geçmişi silmeniz gerekiyor. 

8. Google, artık, işletmeleri listelerken sadece adres veya telefon bilgilerini kullanmıyor. İşletmenizin fotoğrafları, hatta müşterilerinizin fotoğrafları, müşteri yorumları, aldığınız puanlamalar, menü örnekleri…vb. bilgiyi elinizden geldiğince paylaşın! 

9. İlk izlenim, hayatın her alanında önemlidir! Google Benim İşletmem üzerinden verdiğiniz bilgiler, kullanıcı tarafında nasıl bir ilk izlenim yaratıyor?Yorum Yazın

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim