SEO Teknik Konular ve Gündem Haberleri


13.11.2019

Sayfa Hızını Nasıl Artırabilirsiniz?

Sayfa hızını artırmak, sanıldığı kadar zor değil. Bildiğiniz gibi, artık özellikle mobil aramalarda sayfa hızı önde gelen sıralama faktörleri arasında. Bu da, tüm SEO çalışmalarınızda sayfa hızını öncelikler arasına almanız gerektiği anlamına geliyor.

13.11.2019

Google’dan Eylül 2019 Algoritma Güncellemesi Geldi

Google’dan, Eylül ayı içerisinde, bir büyük algoritma güncellemesi daha geldi. Birçok uzman SEO platformu, konuyla ilgili verileri analiz etmeye başladılar bile. Bu yazımızda, güncellemenin etkileri ve etkilenen sektörleri inceleyeceğiz.

13.11.2019

Google “Bert” Güncellemesi! Doğal Dilin Önemi!

Bert güncellemesi, hepimizin doğal dilin önemini daha iyi kavramamızı sağlamış görünüyor! Bert için, Google’ın; nöral ve ağ tabanlı bir sistemidir diyebiliriz. Bu sistem, NLP (Doğal Dilin İşlenmesi) odaklı çalışıyor.

16.10.2019

Google Penalty Nedir? Bu Hataya Düşmeyin!

Google Penalty Google'ı kandırmaya yönelik yapılan tüm çalışmalar sonucunda alınan cezaların genel ismidir. Bu yazımızda Google'dan ceza almamak için neler yapmamanız gerektiğini anlattık.

09.10.2019

H1 Etiketi ve Başlık Etiketlerinin SEO Etkisi

H1 kullanırken, birden fazla çok farklı başlık etiketleri seçmemek daha iyidir. Tam aksine, web sayfalarınızda başlık etiketlerine hiçbir yer vermezseniz, yine olumsuz sonuçlarla karşılaşırsınız.

09.10.2019

Google 21 Yaşında! Google’ın Marka Yolculuğu

Google tam 21 yaşında! Bilindiği gibi, “Google” ismi “googol” dan geliyor. “googol” oldukça büyük bir sayıyı ifade ediyor. Google'ın zamandaki yolculuğu yazımızda.

24.09.2019

Google Videolar İçin Yeni Bir Özellik Geliştirdi

Google, aramalarda, videolar için yeni bir özellik geliştirdi. Bu özelliğin adı “anahtar sahneler”. Daha doğrusu, video içeriğindeki önemli anların belirtildiği bir özellik, diyebiliriz.

23.09.2019

Organik Aramada Gelen Ziyaretçiyi Kaçırmayın

Tüm dünya genelinde, site trafiğinin %53’ü organik aramalardan oluşuyor. SEO çalışmalarına ağırlık vererek organik trafiklerinizi artırabilirsiniz. Yapılan araştırmalar, bu büyümenin son 5 yıldır artan bir oranda devam ettiğini gösteriyor!

18.09.2019

Google Arama İstatistikleri

Google.com üzerinde her ay gerçek anlamda kaç arama yapılıyor. Bu yazımızda sizlerle Google’da yapılan aramalara dair çok önemli istatistikler paylaşıyoruz.

13.09.2019

Sıkça Sorulan Sorular Sitenizi Zirveye Taşıyabilir

Sıkça sorulan sorular, Google aramalarında önemli bir yer (hacim olarak) kaplıyor. Önemli bir detay olmasının nedenlerinden birisi de bu. Google FAQ işaretlemesi ile göz önünde olun!

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim