SEO Teknik Konular ve Gündem Haberleri


04.09.2019

Google Siteleri Nasıl İndeksler? Google İndeks Problemi

Google, indeksleme sistemiyle ilgili, son birkaç ayı da kapsayan açıklamalarda bulundu. Google indeksleme sistemini, Google aramalarında karşılaştığınız sayfaların bir depo alanı gibi düşünebilirsiniz.

30.08.2019

SEO Ekibiniz Hazır Mı?

SEO çalışmalarınıza “bir bütün” olarak bakmalısınız. Çünkü bu iş, tıpkı zincirin halkaları gibidir. O yüzden ekip çalışmasına ayrı bir özen göstermeniz gerekiyor. Yöneticilerin verdikleri kararlar, ya SEO çalışmalarına destek olur, ya da bu çalışmaları engeller.

27.08.2019

Google’dan Temel Güncellemeler Hakkında Öneriler!

Google güncelleme yaptığında ne yapabilirim? Google, yakın bir zamanda, gelecekteki temel güncellemelere karşı alabileceğiniz önlemleri açıkladı! Bu önerinin vurgusu, özel olarak, sıralamalardaki yerinizi yukarılara taşımanızla ilgili!

26.08.2019

Google Mobil Site Hız Raporu

Google mobil site hızı ile ilgili yayınlamış olduğu rapora yer verdiğimiz yazımızdan, sitenizin mobil hızını test edebilir, trafiklerinizi artırabilirsiniz.

26.08.2019

Google “Test My Site” Aracı Güncellendi

Google’ın site hızı test aracı, son güncellemeyle birlikte sitenizi rakiplerinizinkiyle karşılaştıracak. Hızınızın düşüklüğüne göre size öneriler yapacak.

09.08.2019

Google Arama Sonuçlarına Podcast’ler Geliyor

Artık Google arama sonuçlarında podcast dediğimiz sesli içerikler de göreceğiz. Daha doğrusu, direkt tıklayarak dinleyebileceğiz! SEO stratejinizde, podcast’lere daha şimdiden önem vermeniz iyi olacaktır. Çünkü her zaman olduğu gibi ilk hareket edenler kazanacaklar.

07.08.2019

Satışa Götüren 3 SEO Tekniği

Konuyla ilgili yapılan tüm araştırmalar, site ve sayfa hızının satışlar açısından çok önemli olduğunu gösteriyor. Eğer müşteriler, sitenizin hızını yavaş bulmuşlarsa; y oranında sitenizden bir daha alışveriş yapmama eğilimindeler!

07.08.2019

Youtube Aramalarında İlk Sıraya Çıkmanın Formülü

YouTube aramalarında ilk sıraya yerleşmeyi hedefliyorsanız, makale yazımızda yer alan detaylar ile YouTube videolarınızı aramalarda yükseltebilirsiniz.

30.07.2019

301, 302 ve Canonical Arasındaki Farklar

301, 302 veya canonical aslında aynı şeyi ifade etmiyor mu? 301 yönlendirmesi, en basit tanımıyla, kalıcı bir yönlendirmedir. 302 ise geçici yönlendirme olarak kullanılır.

24.07.2019

Google 1 Yılda 3200 Güncelleme Yaptı

Google, geçtiğimiz bir yıl içerisinde, aramalarda yaklaşık 3200 farklı değişim gerçekleştirdi. Bu güncellemelerin bazıları, bizim ürün geliştirmelerimizle ilgili yapısal güncellemelerdir. Fakat, büyük bir kısmı kullanıcı memnuniyetini artırmak istediğimiz arama güncellemeleridir.

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim