SEO Teknik Konular ve Gündem Haberleri


06.09.2018

E-Ticaret Sitelerinde Kopya Sayfa ve Çakışan İçerikler Nasıl Engelle

E-ticaret sitelerinin içerik SEO’su konusunda en çok karşılaştıkları problemler, içeriğin tekrar etmesi ve yanlış indeksleme teknikleri. Bu yazımızda paylaşacağımız 4 özel SEO tekniğiyle bu problemlerin üstesinden gelebilirsiniz.

03.09.2018

Backlink İstemek Doğru Bir Yöntem Mi?

Link geliştirirken backlink talebinde bulunmak yanlış bir yöntem mi? Herhangi bir sakıncası var mı? Google yöneticileri bu tür sorulara nasıl yanıt vermişler? Kısacası, karşı taraftan backlink talebine bulunmak, sanıldığı kadar riskli bir durum değil. Yeter ki, tüm bu süreç kendi doğal akışında ilerlesin.

31.08.2018

SEO Yatırımı Yapan Firmaların Bilmesi Gerekenler

SEO’nun uzun süreli bir yatırım olduğunu artık herkes biliyor, ancak bugün sizlerle çok daha önemli ipuçları paylaşacağız. Firmaların bu yöne yatırım yapmadan önce vereceğimiz bu konulara dikkat etmesi gerekmektedir.

30.08.2018

Tarama Bütçesi (Crawl Budget) Geliştirme Teknikleri

Tarama bütçenizle ilgili (Crawl Budget) doğru optimizasyon tekniklerini uyguladığınızda ciddi anlamda dönüşüm (ROI) artışı gözlemleyeceksiniz! Crawl Budget Nedir? Sorusuna ve daha bir çok tekniğe yazımızdan ulaşabilirsiniz.

29.08.2018

Google Featured Snippets Özelliğini Yeniledi

Google, yeni özellikli kutucukları tanıttı. “Featured Snippets”, yani sonuç sayfalarında değerli ve pratik bilgiler içeren bu bilgi kutucukları artık daha geniş olacak. Bilgi kutucukları, Google’da bir arama yaptığınızda, size aramanızla ilgili başlıklar sunar.

29.08.2018

SEO Hileleri İle Sitenizi Riske Atmayın

SEO hileleri, başınıza büyük problemler açar! Kolaycılığı, hızlı olmayı seven ne yazık ki birçok insan var. Ama, gerçek bir SEO başarısı için sabırlı olmalı ve tüm teknikleri etik bir şekilde uygulamalısınız.

28.08.2018

WordPress Sayfa Hızı Nasıl Arttırılır?

WordPress siteniz varsa, sayfa hızınızı artıracak optimizasyonlar yapmanız iyi olur. Peki bir WordPress sitenin Google Sayfa Hızı’na uygun bir şekilde optimizasyonu nasıl yapılır? HTTPS kullanımı ve görsel optimizasyonları yazımızda.

31.08.2018

Temel SEO Analizi ve Kontrol Adımları

Temel SEO kontrol listesindeki teknikleri uyguladığınızda, web sitenizin çok daha yüksek bir performans alacaktır. Anahtar kelime analizi, içerik optimizasyonu gibi konuları ve doğru adımları takip edebilirsiniz.

14.08.2018

Negatif SEO’dan Korunmanın Yöntemleri

Web sitenize karşı negatif SEO kampanyaları yürütülüyor olabilir. Bu durumu, bazı teknikleri kullanarak açığa çıkartabilirsiniz. Öncelikli olarak doğru analiz ile başlayarak adımları takip edebilirsiniz.

14.08.2018

Google Ağustos Algoritma Güncellemesi Hangi Siteleri Etkiledi?

Google, güncellemenin global olduğunu söylemiş, herhangi bir sektör ayrımı yapmamıştı. Ancak veriler öyle gösteriyor ki; sağlık ve ilaç sektörü ile ilgili siteler ve YMYL (açıklayacağız) siteleri son güncellemeden daha fazla etkilenmiş gibi!

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim