SEO Teknik Konular ve Gündem Haberleri


12.07.2019

Düşük Hacimli Anahtar Kelimeleri Küçümsemeyin

Düşük hacimli anahtar kelimeleri avantajlı kılan en önemli nokta, kullanıcılara direkt olarak seslenmeleri. Yani, kullanıcıların yaptıkları aramalarla neredeyse birebir eşleşiyor olmaları.

09.07.2019

Google Diversity Güncellemesi Arama Sonuçlarını Değiştirdi

Google “Diversity”, güncellemesi ile aynı siteye ait 2 veya 3 URL’yi alt alta listelenmiş şekilde görürüz. Artık bu tür bir liste sonuçla karşılaşma olasılığı neredeyse yarı yarıya düşmüş durumda.

04.07.2019

Sesli Aramaların Yükselişini Ciddiye Almalı Mıyız?

Sesli aramaları SEO açısından ne kadar ciddiye almalıyız? Son araştırmalar, bu sorunun cevabında hedef kitlenin önemine dikkat çekiyor! Araştırmadan çıkan en şaşırtıcı sonuç ise şu: Yaşlılar, sesli aramaları gençlere kıyasla daha çok tercih ediyorlar.

02.07.2019

Google Aramalarının Çoğunluğu Tıklamaya Dönüşmüyor

Google'dan değişik bir istatistik. Aramaların büyük bir oranı tıklamaya dönüşmüyor. Peki kullanıcılar sonuca nasıl erişiyor. Tüm merak edilen ve alınması gereken önlemler yazımızda.

26.06.2019

Site Hızını Arttırmanın 3 Tekniği

Site hızını düşüren bir çok etken olabilir. Bunları tespit etmenin ve düzeltmenin 3 önemli tekniği, HTTP istekleri, eş zamanlı olmayan istekler ve server yanıt süreleri ile ilgili hızlandırma yöntemler yazımızda.

18.06.2019

Kullanıcı Niyetini Anlama Rehberi

Başarılı bir SEO kampanyası için kullanıcı niyetini anlamak, olmazsa olmazlardandır. Bilgilendirici sorgular, işlemlerle ilgili sorgular ve yer/konum bildiren sorgular ile SEO başarınızı artırın.

12.06.2019

En Etkili 3 SEO Tekniğini Google Açıkladı

Google en etkili 3 SEO tekniğini açıkladı. İçerik, metalar ve sayfa hızı konularında önemli açıklamalar yapıldı. “Google Webmaster Trends Analyst” sorumluluğunu yürüten Martin Splitt'in açıklamaları yazımızda.

28.05.2019

Google Sıralama Yükseltme Etkenleri

Google Sıralama Yükseltme Etkenleri, Domain yaşı ne kadar eski yani yaşlı olursa sıralamalarda o kadar otoriter bir prestij kazanıyorsunuz.

28.05.2019

Site içi SEO Nedir?

Site içi Seo nedir, sitenizin içeriklerini arama motoru optimizasyonuna uygun hale getirerek, Google da ilk sıralara çıkarmak için yapılan seo çalışmasıdır.

28.05.2019

Kurumsal SEO Nedir Nasıl Yapılır?

Kurumsal seo nedir nasıl yapılır, birçok seo yöntemi mevcuttur fakat her siteye ve içeriğe göre bu değişmektedir.

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim