SEO Teknik Konular ve Gündem Haberleri


05.10.2018

Web Sitenizi Yenilerken Trafik Kaybetmeyin

Sitemi yeniledim trafiklerim düştü diyorsanız, büyük ihtimalle şimdi anlatacağımız teknikleri uygulamadınız demektir. Bu tür yöntemlerde en sık yapılan hata, aynı içeriklerin farklı domain adresleri altında bulunması.

04.10.2018

Temel SEO Kontrol Rehberi

Temel SEO denetim kılavuzuyla, SEO çalışmalarınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer bir ajansla çalışabilecek kadar bütçeniz yoksa, dert etmeyin. Bu rehber yardımıyla hangi konuda eksikleriniz varsa, bu eksiklikleri belirleyebilirsiniz.

03.10.2018

Google’dan Küçük Bir Algoritma Güncellemesi Daha!

Google, geçtiğimiz hafta arama sıralamaları algoritmasında küçük bir güncelleme yaptığını doğruladı. Eğer web trafiğinizde veya sıralamanızda bir değişim yaşadıysanız, sebebi bu yeni algoritma güncellemesi olabilir.

28.09.2018

Mobile First İndex Sıralamaları Etkiliyor Mu?

Mobile-First Index, masa üstü bilgisayarlar için sıralamaları değiştirecek mi? Son gelişmelerle ilgili, bu konuda bir kafa karışıklığı olduğu açık. Peki, doğru bilinen yanlışlar neler?

27.09.2018

Google 2018 Yılı Önemli Algoritma Güncellemeleri ve Etkileri

Google, temel algoritmalarında; Mart, Nisan ve Ağustos aylarında, önemli güncellemeler yaptı. Peki bu 3 önemli temel algoritma güncellemesi arasındaki ortak özellikler neler? En büyük değişimlerden birisi, web sitelerinin tutarlılığı ile ilgiliydi.

25.09.2018

SEO Uzmanı Olmanın Temel Adımları

Gerçek bir SEO uzmanı olmak istiyorsanız, bu taktikleri uygulamanız gerekiyor. SEO uzmanı olarak, uygulamanız gereken ilk işlem, web sitenizin arama motorları tarafından doğru bir şekilde taranmasını sağlamak.

21.09.2018

Backlink Kazandıran İçerik Tipleri

Backlink kazanmak için kurgulayabileceğiniz en etkili içerik tipleri, formatları hangileri olabilir? GIF? Bir info-grafik? Bu yazımızda sizlerle, backlink kazandıran en etkili içerik çeşitleri yazımızda.

19.09.2018

Google Kişiye Özel Sonuç Gösteriyor Mu?

Google, aramalarda, kişiselleştirmeye çok az yer verdiğini itiraf etti. Google üzerinde geçmişte yapmış olduğunuz aramalar, bulunduğunuz konumla ilgili aramalar hariç, kişiselleştirmeye sandığınızdan daha az önem veriliyor.

14.09.2018

Herkesin Uygulayabileceği Yapısal SEO Teknikleri

Küçük işletmeler, yapısal SEO tekniklerini uygulayarak emekle ? SEO verimliliği elde edebilirler. SEO, bir roket bilimi kadar karmaşık değildir. Sayfa başlıkları, anahtar kelime araştırması ve daha bir çok teknik yazımızda.

14.09.2018

Google Anahtar Kelime Eşleştirmesinde Yenilik Yaptı

Google’ın yaptığı son güncellemelerle birlikte, eş anlamlı ve benzer kelimeler yapay zeka ile daha iyi anlaşılabilir oldu. Yapılan sorgularda, anahtar kelimelerin “birebir eşleşmesi” ile “aynı anlama gelmesi” oldukça benzer bir performans sergileyecektir.

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim