SEO Teknik Konular ve Gündem Haberleri


02.03.2018

Anahtar Kelimeleriniz Google Tarafından Tutarlı Bulunuyor Mu?...

Web sitenizin, anahtar kelimeler yönünden bir tutarlılık sergilediğini düşünüyor musunuz? Peki acaba Google, web siteniz hakkında ne düşünüyor? Eğer bir noktada hata yapıyorsanız, bunları nasıl düzeltebilirsiniz? Tüm yanıtlar, bu yazımızda!

21.02.2018

Anahtar Kelime Çakışması İle İlgili Bilinen Yanlışlar...

Anahtar kelime çakışması ile ilgili bazı kaynaklardan pek çok fikir geliyor. Peki ortaya sürülen bu düşünceler için deneyimli SEO uzmanları ne söylüyor? İşte yanlış bilinenler.

16.02.2018

Google, AMP Stories “Hikayeler” Özelliğini Duyurdu! ...

Google, birçok sosyal medya kanalından yakın olarak tanıdığımız “Hikâyeler” formatını duyurdu! Özellik şu an AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) için geçerli. Görsel anlamda çok daha zengin içerikler sunacak olan bu yeni içerik formatı, kullanıcılardan da

13.02.2018

Google AMP Makaleler İçin Büyük Boyutlu Görsel İstiyor...

Siteniz, öne çıkarılan AMP tabanlı hikâye kutucuklarından arama trafiği çekiyor mu? Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız, size önerimiz; kullandığınız görsellerin en az 1.200 piksel ölçülerinde olması!

09.02.2018

Semantik Aramalar İçin Teknik SEO'nun Önemi...

SEO’nun teknik tarafı, her geçen gün daha da çok önem kazanıyor. Uzun dönemli bir başarı adına, sıralamalardaki yeriniz önemli ve bu işin sırrı da Google’ın verileri nasıl işlediğini anlamaktan geçiyor.

06.02.2018

Google Sayfa Hızı Güncellemesi İndeksleri Etkiliyor Mu?...

Google “Sayfa Hızı Güncellemesi” adında bir güncelleme yapmıştı. Güncellemeyle birlikte en çok sorulan sorulardan birisi de, sayfaların indekslenmesiyle ilgili herhangi bir değişiklik olup olmadığıydı. Biz de bu soruya kısaca açıklık getirelim istedik.

06.02.2018

Google My Business Restoran İşletmelerine Güncelleme Duyurusu...

Restoran işletmeleri için Google’dan önemli bir haber var! Atık, Google My Business (Google Benim İşletmem) üzerinden menü listeleri düzenleyebileceksiniz. Mobil arama listelerinde direkt Google Benim İşletmem listelerinde görünebilecek bir menü hazırlama

24.01.2018

AMP Google Sıralamanızı Yükseltir Mi? Nasıl Test Edebilirsiniz?...

AMP için yatırım yapmak mantıklı mı? Bu yazımızda, mobil siteniz için AMP tercih ettiğinizde size ne tür faydalar getirebileceğini analiz edeceğiz. Hatta, bunu test edebilmeniz de mümkün!

24.01.2018

Teknik SEO'nun Geleceğinde Bizleri Neler Bekliyor?...

Teknik SEO’nun yepyeni bir popülerleşme sürecine girdiğini söyleyebiliriz. 2016 yılından itibaren işaretlerini görmeye başladığımız bu trend, 2017’de de büyümesini sürdürdü.

16.01.2018

Google Sayfa Hızı Test Aracı Güncellendi...

Google PageSpeed Insights aracını mutlaka duymuşsunuzdur. Web sitenizin sayfa hızını nasıl iyileştirebileceğiniz üzerine öneriler sunan bu araç, çok yakın bir zamanda tamamen yenilendi. Google tarafından gelen resmi açıklama ve yenilikler yazımızda.

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim