SEO Teknik Konular ve Gündem Haberleri


09.11.2018

Web Tasarım Ajanslarının Bilmesi Gereken SEO Teknikleri

Web tasarımı ve SEO birbirinden ayıramayacağımız bir ikilidir. Yüksek kalitede içerik, uygun bir tasarım, SEO uyumluluğu ve pazarlama disiplinine hitap etmek gibi niteliklere mutlaka sahip olmalı. Web tasarımcısının bilmesi gereken temel teknikler yazımızda.

07.11.2018

Google Benim İşletmem Yeni Özellikler Duyurdu

Google Benim İşletmem ile ilgili iki yenilik geldi! Yeni işletmeler açılış tarihlerinin de öncesinde, haritalara işletme kayıtlarını yapabilecekler. Google, belirli bir bölge içerisinde, müşterilerine servis sunan işletmeleri bir grup çatısı altında bir araya getirdi.

02.11.2018

UX (Kullanıcı Deneyimi) İle Yüksek SEO Performansı

Eğer web sitenizin performansını artırmak istiyorsanız; içerik ve link geliştirme çalışmalarınız ne yazık ki tek başına yeterli olmayacaktır. Ama, iyi haber şu ki, UX (Kullanıcı Deneyimi) iyileştirmesi yapabileceğiniz teknikler de var.

09.11.2018

SEO Çalışmalarınızda Tatilleri ve Özel Günleri Unutmayın

Tatilciler, tatilde alışveriş yapmayı seven insanlar, kendi başlarına özel bir hedef kitledir. Bu kişileri de SEO stratejinize dahil ettiğinizde, satışlarınız artacaktır. Bu yazımızda sizlerle tatilde alışveriş yapmayı sevenleri hedefleyebileceğiniz bazı ipuçları paylaşacağız.

30.10.2018

Google Haritalar Güncellendi! Takip Et Butonu Geliyor

Google Haritalar, işletme listelemelerine, yepyeni bir özellik ekledi: “Takip Et” butonu! Eğer müşterileriniz sizi takibe alırlarsa, “Senin İçin” tabı üzerinden onlara markanızla ilgili son haberleri ulaştırabileceksiniz.

26.10.2018

Negatif SEO’nun Geleceği Ve Alınması Gereken Önlemler!

Yeni negatif SEO teknikleri! Bu saldırılara karşı mutlaka önleminizi alın. Canonical negatif SEO teknikleri ile saldırılar alıyor olabilirsiniz. Aynı zamanda artık sosyal medya linklerinizede dikkat edin.

26.10.2018

Mobile First Indeks Hayatımıza Girdi! Peki Ne Değişti?

Google artık web sitelerini tararken mobile-first indeks tabanlı bir sistem kullanıyor. Eski, masa üstü bilgisayarlar yaklaşımını düşündüğümüzde, bunun radikal bir değişim olduğu şüphe götürmez. Bu geçişle birlikte, SEO dünyasında da belirli kural değişimleri yaşanacak.

23.10.2018

SEO Neden Gereklidir?

SEO çalışması yapmıyorsanız çok şey kaybediyorsunuz demektir. Ayrıca, yalnızca para kaybetmekle kalmıyor, bir de üzerine bazı risklere göğüs germek zorunda kalıyorsunuz. Bunlardan en önemlisi itibar kaybı diyebiliriz.

19.10.2018

Google Nasıl Çalışıyor? Google’a Yardımcı Olabilirsiniz

Google gibi arama motorları nasıl çalışıyor? Web sitenizi, ne tür yöntemlerle anlıyor? Google sitenizi daha iyi anlaması için yapabileceğiniz bazı ilkeler mevcut. Şema yapılandırması ve Canonical etiketleri gibi konularla arama motorlarına yardımcı olabilirsiniz.

17.10.2018

SEO Cyborg Nedir? Çalışmalara Yeni Yaklaşım!

SEO Cyborg gibi çalışan bir ekibiniz varsa, sizi en iyi şekilde ifade eden başarınız, organik aramalardaki performansınızdır. Hem teknik konularda, hem de insana yaklaşırken dengeli olmakta fayda var. Bunu isterseniz “sinerji” kavramıyla da açıklayabilirsiniz.

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim