SEO Teknik Konular ve Gündem Haberleri


24.07.2020

SEO Rakip Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO’da, rakip analizi, en önemli başlıklardan birisidir. Rakip analizi olmadan oluşturulan bir SEO stratejisinin başarı getirmesi gerçek anlamda zordur!

26.06.2020

Google’dan Sayfa Deneyimi Güncellemesi

Google “Sayfa Deneyimi” sinyallerini işin içine kattığı bir güncellemeyi hayata geçirdi. Güncellemenin tamamen hayata geçişinin 6 ay kadar süreceği söyleniyor.

05.06.2020

Düşük Kaliteli Sayfalar Kaldırılmalı Mı? Google Açıkladı!

SEO açısından kaldırılması gereken sayfaları nasıl tespit etmeliyiz? Trafiği düşük sayfalar, bu anlamda nasıl değerlendirilmeli? Bu sayfalar da kaldırılmalı mı?

02.06.2020

Google Meta Etiketleri ve SEO Parametreleri

SEO parametreleri ve meta etiketleri, arama motorları tarafından, web geliştiricileri ile paylaşılan etiketlerdir. Bu etiketlerin kullanılmasının nedeni, arama motoru botlarının web sitelerini daha iyi anlayabilmesi ve sıralamaya dahil edebilmesi içindir.

29.05.2020

Backlink Alırken Dikkat Edin! Cezalandırılan Link Örnekleri

Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler, ödemeli linkler, ziyaretçilerden gelen postlar ve daha bir çok spam linleri almadan önce bir kez daha düşünün!

14.05.2020

Doğal Dil İşleme İle Google’ın Yapay Zekasını Çözümleme

Google yapay zekâ kullandığı için, her içeriğin anlamını çözmeye çalışır. İçerikte, hangi kelimeler hangi sıklıkta kullanıldığına göre içeriğin konusunu anlar.

08.05.2020

Google Mayıs Algoritma Güncellemesi Neleri Değiştirdi?

4 Mayıs 2020 Temel Algoritma Güncellemesi’nden en çok etkilenen sektörler; yerel işletmeler, sağlık sektörü, dünya pazarına açılan siteler öne çıkmaktadır.

06.05.2020

Google’dan Mayıs 2020 Temel Algoritma Güncellemesi Geldi

Google Mayıs 2020 temel algoritma güncellemesini faaliyete geçirdiğini duyurdu! Google bu tür büyük ve temel güncellemeleri yılda sadece birkaç kez yapıyor.

30.04.2020

Blog Sayfaları İçin SEO Teknikleri

SEO’da başarı sağlayacak blog sayfaları için neler yapmanız gerekiyor? Blog SEO tekniklerinde öne çıkan maddemiz tabi ki kaliteli içerik ve kaliteli editör.

22.04.2020

SEO Uyumlu URL Nasıl Olmalıdır? URL Sınıflandırması Nasıl Yapılır?

SEO uyumlu URL için site sınıflandırmanızı doğru yapılandırmanız gerekiyor. URL sınıflandırması ve web taksonomisi nedir? Google URL'leri nasıl değerlendiriyor?

Profesyonel destek için iletişime geçin. İletişim